Kassidisain / Cat Design

Kassikohvikus Nurri valitseb vaikne ärev ootus. Miskit on teoksil. Aga mis? Kassid kõnnivad edasi-tagasi, edasi ja tagasi. Üks suur sein on puhtaks tehtud ja välja on toodud redel, vanad ajalehed ja üks ahvatlev ja hästi põrkav kustutuskumm koos klõbinal veerevate harilike pliiatsitega. Midagi ju on ometi tulekul? Jah on.

Kassikohviku perenaine Helen on toonud poest terve poti musta värvi ja mõned nädalad kavandatud ideest on saamas reaalsus. Aelevad kassid “tulevad” seinale. Suurelt, mustalt ja range vurrukomisjoni valve all.

Esimesed viis kassi valmisid kokku kuue tunniga. Kui kohvik külastajatele juba suletud oli, olin mina lae all selle päeva viimase – @kassiga ametis. Kõrgust kartes ja kikivarvul leti peal turnides, tõmbasin viimaseid kriipse magava kassi sabasse. Kui pintsli langetasin ja ümber keerasin, vaatas minu poole alt üles 7 säravat silmapaari. Komisjon kiitis seina vurre turritades ja vaikides heaks. Kuna maalingud võtsid kaua aega, siis jõudsid kassid vahepeal ka tukkuda, eriti Kipsuke, kes on ju alles väike. Magama jäädes võttis ta väga eeskujulikult @kassi kuju 🙂

Tegelikult on seinale joonistamine natuke teistmoodi küll kui paberile, aga põnev ja nii mõnus on ju pintsliga võõbata. Kassid arvasid, et sama mõnus on ka läbi värvi kõndida ja omalt poolt ka midagi lisada. Kuid nende lepingus oli punkt, et käpajälgi võib teha lakke. Sellega aga keegi nõus polnud ja nii jäi töö sealt poolt siis katki.

Hiljuti valmisid ka 3 kollast kassi ning tegelikult on mõnele kassile veel ruumi, eks aeg näitab, kuidas kujuneb ja kuidas praegused end üleval peavad.

Suur-suur aitäh kohvikule, kassidele ja Helenile, kes Aelevad kassid seintele lubas!

***

There is just a bit anxiety in the Cat Cafe Nurri. Something is up. But what? Cats are promenading there and back. One big wall is all cleared up and the ladder has been brought, some old newspapers and one particularly tasty eraser and these pencils. Something is definitely up.

The lady of the Cat Cafe – lovely Helen has brought the whole bucket of black paint and pencils. Idea that was planned for a few weeks, are becoming a reality. Idle Cats are “coming” on the walls – big, black and under the strict observation by the committee of whisker-bearers.

The first five Idle Cats took 6 hours to paint. When the Cafe was already closed some time ago and I was finishing the @cat I turned around from my high point under the ceiling and looked down – 7 pairs of shiny eyes were watching! The committee was approvingly silent. Since these wall-paintings took so much time, the real cats had their beauty snap during and Kipsuke, the youngest of them, slept so nicely in the position of the Idle @cat 🙂

It is different, to paint on the wall than on the paper, but so exiting and so nice is to draw lines with brush. Cats thought that it would be nice to walk through the black paint and leave some marks of their own but we made a deal – if they are up to go and make paw-marks on the ceiling, it is very fine. But since they did not want to do that, the contract ended there.

The most recent cats are 3 big yellow cats, including the Idle Cat itself. There are still room for some (there are 15 Idle Cats, on the walls at the moment are 10). Time will show how or when on where these last ones appear, and it depend also of the others, how they behave on the walls.

The most big thanks to the Cat Cafe Nurri and its lovely mistress Helen, for allowing Idle Cats cat design stay in the cafe!

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s